tło
WYDARZENIA
<< Wróć

PIOTR PIĄTKOWSKI

dyrygent


piotr piatkowski

Piotr Piątkowski,ur. 18.10.1992r. w Łodzi – kompozytor, dyrygent, producent muzyczny i teatralny oraz dyrektor artystyczny Łódzkiej Orkiestry Filmowej, która do 2015 roku funkcjonowała pod nazwą Orkiestra Symfoniczna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.
W 2009 r. brał udział przy tworzeniu i wystawianiu musicalu „Mistrz i Małgorzata”, w łódzkim Teatrze V6 gdzie nawet wcielił się w jedną z ról. Jest pomysłodawcą oraz autorem muzyki dużego, współczesnego utworu wokalno-instrumentalnotanecznego kantaty pt” Majestat Życia” do którego libretto napisał Łukasz Kłysz, którą wykonywał 40 osobowy skład orkiestry symfonicznej, brzmienia elektroniczne, gitary elektryczne, chór mieszany , soliści i tancerze, DJ, raper. Utwór ten jest kierowany do ludzi starszych jak i młodszych. Przesłaniem i główną ideą tego dzieła jest wiara, nadzieja, miłość oraz emocje, z którymi człowiek na co dzień się spotyka. Jego drugim dużym dziełem wokalno-instrumentalnym jest poemat symfoniczny „Amor Vincit Omnia- koncert walentynkowy”. Na co dzień współpracuje z Łódzkim Domem Kultury oraz Teatrem Nowym im Kazimierza Dejmka w Łodzi, w którym założył orkiestrę symfoniczną pełniąc w niej rolę dyrygenta i dyrektora artystycznego. W Teatrze Nowym wraz z orkiestrą symfoniczną wykonywał premierowo muzykę teatralną Grażyny Bacewicz do spektaklu „Nie-Boska Komedia”, dyrygował orkiestrą do spektaklu -widowiska Juliana Tuwima ‚Bal w Operze’ który swą premierę miał 19 października 2013 r. w łódzkim klubie Wytwórnia. W widowisku tym oprócz orkiestry brali również udział aktorzy, modele, tancerze, akrobaci i iluzjonista. Piotr Piątkowski brał również udział przy wystawianiu widowiska „Awangarda i Socrealizm” gdzie pod jego dyrekcją orkiestra symfoniczna wykonywała na żywo muzykę filmową ze znanych hollywoodzkich produkcji takich twórców jak : Hans Zimmer, John Williams oraz Alan Silvestri. Tworzy  muzykę filmową i teatralną. Jest kierownikiem muzycznym ,twórcą muzyki oraz współproducentem spektaklu ‚Panna Julia’ Augusta Strindberga w reżyserii Pauliny Kamockiej z którą wspólnie organizuje spektakle, a skład kameralny orkiestry wykonuje muzykę na żywo. Premiera tego spektaklu odbyła się w maju 2015 roku.
Od 2014 r. współpracuje z chórem mieszanym „Canto Alegre”, z którym w styczniu 2015 r. zagrali koncert noworoczny w Łódzkim Domu Kultury gdzie wykonywali wspólnie polskie i zagraniczne kolędy w jego aranżacjach, a od 2015 roku współpracuje również z chórem „Moniuszkowców” gdzie wspólnie z orkiestrą i chórem Canto Alegre realizują koncert  Gaudium Resurrectionis w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.
Koncert premierowy odbył się w łódzkie Archikatedrze, a bezpośrednią transmisję z tego koncertu przeprowadziła Telewizja Trwam, nadając koncert w Polsce oraz zagranicą. Piotr Piątkowski wraz z Marcinem Janusiakiem- inspektorem orkiestry są producentami i głównymi organizatorami koncertów wystawianych przez Łódzką Orkiestrę Filmową.


<< Wróć do Artystów