tło
WYDARZENIA
<< Wróć

SONIA WARZYŃSKA

sopran


152 x 204  5 (1)

Biografia


Urodziła się w 1990r. w Tarnobrzegu (Polska). W 2014 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie dr hab. Marii Seremet. Odtwórczyni roli Zuzanny w „Weselu Figara” W.A.Mozarta w Operze Krakowskiej. Wiele razy brała udział jako solistka w festiwalach, koncertach i spektaklach w kraju i za granicą. Niejednokrotnie wykonywała solowe partie sopranowe w mszach, oratoriach i kantatach. Warto tutaj wspomnieć „Mszę Nelsońską” J.Haydna, czy „Requiem” W.A.Mozarta. W jej repertuarze znajduje się ponadto tytułowa partia z opery G.F.Händla pt.„Rodelinda”. Nagrody:

  • nagroda specjalna za najlepszą interpretację arii klasycznej na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perottiego w Ueckermünde (Niemcy)
  • II nagroda na VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni i Arii im.Karola Kurpińskiego we Włoszakowicach
  • II nagroda na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art – Sopot 2014

Doskonaliła swe umiejętności podczas wielu kursów mistrzowskich i warsztatów wokalnych prowadzonych przez m.in. Rudolfa Piernaya, Mariusza Kwietnia, Ryszarda Karczykowskiego, Paula Esswooda, Dariusza Grabowskiego, Rosemarie Landry, Piotra Kusiewicza oraz Jerzego Artysza. Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami m.in. Rémi Gousseau, Bogusławem Dawidowem, Stanisławem Krawczyńskim, Markiem Mosiem, Adamem Klockiem oraz reżyserem Laco Adamikiem.

Repertuar


Nagrania


 


<< Wróć do Artystów