tło
WYDARZENIA

Cykle


To miejsce spotkań różnych gatunków muzyki: opery, operetki, musicalu, kameralistyki, jazzu. Spotkają się tutaj poeci, prezentując swoje wieczorki, uczniowie z dolnośląskich szkół realizujący program Akademia Opery i Baletu, a także najsłynniejsze kabarety. Przez cały rok czekać będzie na Państwa mnóstwo zróżnicowanych atrakcji!

Czytaj więcej >>

Jest nowatorską i pierwszą tego typu inicjatywą w województwie dolnośląskim. To projekt edukacyjny, skierowany do uczniów dolnośląskich szkół ogólnokształcących i muzycznych I stopnia w wieku 7-16 lat, jako uzupełnienie wiedzy o muzyce, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki operowej. Cykl jest podzielony na rok szkolny, podczas którego uczniowie poznają cały przekrój sztuki wokalnej i uczestniczą w warsztatach […]

Czytaj więcej >>

Opera – królowa sztuki muzycznej | da camera – kameralnie. Zapraszamy na nowy cykl MMImpresario solowych recitali naszych artystów w zupełnie innym ujęciu. Śpiewacy znani z repertuaru operowego zaprezentują się w różnych stylach muzycznych. Podczas koncertów pojawi się muzyka rozrywkowa, pieśni, jazz, soul oraz wiele zaskakujących opracowań klasyki gatunku.| W sezonie letnim zapraszamy na 3 – godzinne […]

Czytaj więcej >>

Scena Opery Dawnej to nowa inicjatywa na rzecz przywrócenia w kulturze muzycznej Wrocławia i Dolnego Śląska najpiękniejszych oper baroku i klasycyzmu. Dzieła, które dość rzadko goszczą na polskich scenach muzycznych, prezentowane będą w perłach architektonicznych regionu. Do projektów zapraszani będą najlepsi interpretatorzy muzyki dawnej, a historyczne wykonawstwo i instrumentarium stanowić będą kluczową rolę warstwy artystycznej. 

Czytaj więcej >>

Premiera „Księżniczki Czardasza”, wybitnego dzieła gatunku operetkowego, stanowiła pierwszą część realizowanego przez kolejne lata planu reaktywacji sceny operetkowej we Wrocławiu. Odpowiadając na liczne prośby melomanów, wyczekujących najpiękniejszych utworów XIX i XX – wieku, chcielibyśmy zaprezentować barwne, przebojowe widowiska na najwyższym poziomie artystycznym i realizatorskim.

Czytaj więcej >>