tło
WYDARZENIA

Edukacja


Z początkiem października rusza nasz najnowszy projekt – SZKOŁA ŚPIEWU KLASYCZNEGO. Nasi soliści śpiewacy przez cały rok kształcić będą miłośników śpiewu klasycznego, udzielając im indywidualnych lekcji w zakresie emisji głosu, podstaw kształcenia słuchu, prawidłowego oddechu oraz gry aktorskiej. Jest to także propozycja skierowana do kandydatów na kierunki wokalne wyższych uczelni muzycznych.

Czytaj więcej >>

Koncerty edukacyjne na Scenie Kameralnej to podróż przez wieki w historii muzyki. Specjalnie dobrany repertuar zachwyci każdego młodego widza. Spotkania prowadzi moderator, który przybliża uczniom prezentowany repertuar, sylwetki kompozytorów oraz w barwny i ciekawy sposób opowiada o najsłynniejszym instrumencie świata – głosie ludzkim.

Czytaj więcej >>

Jest nowatorską i pierwszą tego typu inicjatywą w województwie dolnośląskim. To projekt edukacyjny, skierowany do uczniów dolnośląskich szkół ogólnokształcących i muzycznych I stopnia w wieku 7-16 lat, jako uzupełnienie wiedzy o muzyce, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki operowej i baletowej.

Czytaj więcej >>